Przygotujemy dla Ciebie najlepszą ofertę.

Zaznacz co Cię interesuje:
Zostaw swoje dane:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez firmę Xelibri s.c. w celu przedstawienia oferty.

4 powody, dla których warto wdrożyć HTTPS na swojej stronie internetowej.

HTTPS to przede wszystkim bezpieczeństwo danych, które przesyłane są przez użytkowników w obrębie serwisu internetowego.

Wszystkie przesyłane informacje szyfrowane są z wykorzystaniem standardu SSL, czyli Secure Socet Layer - co jest gwarantem ich poufności.

Oprócz aspektów bezpieczeństwa, HTTPS to również kilka innych korzyści. Dowiedz się, dlaczego już dziś warto wdrożyć HTTPS w swoim serwisie.

 

1. HTTPS w serwisie to czynnik rankingowy w Google

Algorytm Google działa w oparciu o blisko 200 czynników rankingowych. Czynniki te zbierane są przez tzw. „roboty Google”, a następnie są analizowane zbiorczo przez rozbudowane i zaawansowane algorytmy, które w swojej pracy korzystają nawet z zasobów sztucznej inteligencji.

Jednym z czynników rankingowych jest posiadanie SSL w serwisie. Strony, które posiadają wdrożony SSL, będą przez algorytm lepiej oceniane. Jest to też czynnik, który może pomóc przy wyższym pozycjonowaniu strony w wyszukiwarce, w przeciwieństwie do jej niezabezpieczonych odpowiedników.

 

2. HTTPS w serwisie, to bezpieczeństwo danych użytkowników

Poprawne wdrożenie i wykorzystywanie HTTPS w serwisie zapewni zaszyfrowanie danych przesyłanych przez użytkowników.

SSL szyfruje połączenie, dzięki czemu np. przy logowaniu się do banku, użytkownik i jego dane są bezpieczne.

 

3. HTTPS w serwisie, to brak komunikatu w przeglądarkach internetowych

Z początkiem roku 2017 przeglądarki internetowe wyposażone zostały w moduł ostrzegający użytkowników o tym, że korzystają z niezabezpieczonej strony internetowej.

Początkowo, komunikat ten wyświetlany był tylko i wyłącznie dla podstron, które aktywnie przesyłały dane użytkowników. Obecnie komunikat wyświetlany jest dla wszystkich stron www bez SSL, bez względu na to, czy przesyłają one dane czy też nie.

Wdrożenie HTTPS pozwala na pozbycie się komunikatu oraz zwiększenie zaufania użytkowników.

 

4. HTTPS w serwisie jest tani, a nawet darmowy

W chwili obecnej ceny certyfikatów SSL stanowczo zmalały, większość hostingów oferuje je w kwocie 100,00 złotych rocznie.

Istnieje również kilka sprawdzonych hostingów, które umożliwiają wdrożenie darmowych certyfikatów SSL, takich jak: Let’s Encrypt, który można zainstalować na swoim serwerze lub wykorzystać go w przypadku, gdy hosting (np.: HEKKO, KEI) oferuje jego automatyczną instalację.

Jak widać, uzyskanie certyfikatu SSL może też odbyć się nawet całkowicie za darmo, bez żadnych dodatkowych kosztów. A niesie ze sobą same zalety.

 

Podsumowanie

Wdrożenie protokołu SSL to rzecz nie tylko warta przemyślenia, ale według nas konieczna.

Protokół SSL umożliwia pełne zabezpieczenie danych przesyłanych przez użytkowników – co ma duże znaczenie również w kwestii RODO. Dodatkowo umożliwia wzrost zaufania wśród odwiedzających stronę oraz zwiększenie rankingu serwisu w Google.

Autor: Optima Media

Wróć

Skontaktuj się
Doradzamy bezpłatnie.

Adrian Tureniec
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez firmę Xelibri s.c. w celu przedstawienia oferty.
Google Partner

Agencja Optima Media jest partnerem Google, Certyfikat Google Partners potwierdza najwyższą jakość świadczonych usług z zakresu marketingu internetowego.