Content marketing – jak pisać, aby zdobyć cenny ruch i nie przepłacać za publikacje?

Zastanawiasz się, w jaki sposób tworzyć treści, by zdobyć czytelników? Chcesz skutecznie wypromować swoją markę, jednak niekoniecznie przepłacając za publikację? Poznaj kilka porad, które podpowiedzą, jak skutecznie pisać do sieci.

  • Interesuj, nie sprzedawaj

W dobie internetu odbiorca sam decyduje o tym, co zobaczy i przeczyta. Teksty stricte sprzedażowe odeszły już dawno do lamusa. Dlatego internautę trzeba zainteresować. Przemycaj w artykułach informacje o produkcie, jednak zawsze w ciekawym i angażującym kontekście.

  • Dostosuj komunikat do odbiorcy

Jak zainteresować swojego odbiorcę? Przede wszystkim odpowiadaj na potrzeby swojej grupy docelowej. Spersonalizuj osobę, do której piszesz. Pomyśl nad tym, czym się interesuje i czego w danym momencie potrzebuje. I przede wszystkim mów jej językiem.

  • Konstruuj swój tekst w sposób przemyślany

Sama merytoryka to nie wszystko. Ważny jest również układ treści. Pamiętaj, że internauta nie czyta, lecz przegląda. Dlatego pierwsze wrażenie, czyli konstrukcja artykułu, zazwyczaj decyduje o tym, czy internauta pozostanie na stronie. Ściana tekstu nie będzie dobrym pomysłem. Krótkie, wydzielone optycznie akapity, śródtytuły i wypunktowania pozwolą natomiast zatrzymać użytkownika.

  • Wykorzystaj multimedia

Content marketing to nie tylko tekst, ale również podcasty, infografiki czy wideo. Dlatego warto urozmaicić publikowane treści o ciekawe grafiki czy filmy poradnikowe. Wszystko po to, by tekst był jeszcze bardziej ciekawy i przyciągający.

  • Zapoluj na Klienta    

Prowadząc stronę na przykład z artykułami dla zwierząt, możesz siedzieć i czekać, aż użytkownik trafi na Twój portal. Wśród dużej konkurencji przyznasz pewnie, że trochę to potrwa. Dlatego wyjdź do klienta z otwartym ramionami i daj mu takie informacje, jakich właśnie poszukuje. Jak to zrobić? Research przede wszystkim! Szukaj i sprawdzaj, jakie portale śledzą Twoi Klienci, gdzie się udzielają, na jakich stronach poszukują informacji. Następnie – pokaż się tam z wartościową treścią, którą chcesz przekazać! Nawiązuj współpracę z influencerami, blogerami oraz portalami branżowymi i buduj za ich pośrednictwem swoją pozycję eksperta.

  • Wyciśnij swoje kanały do suchej nitki!

Nie zapomnij oczywiście o swoich kanałach. Social media, blog, strona www – to miejsca, w których możesz publikować praktycznie za darmo, trafiając przy tym ze swoimi treściami do grona stricte zainteresowanego Twoją marką i produktami, które oferujesz.

  • Myśl o tym, co oferujesz w szerszym kontekście

Wydaje Ci się, że zajmujesz się branżą tak niszową, iż nie da się z niej nic interesującego wykrzesać, by zainteresować osoby z zewnątrz? Nic bardziej mylnego. Wystarczy pomyśleć o swojej branży w szerszym kontekście. Jesteś producentem maszynek do golenia? Opowiedz o najnowszych trendach w męskim zaroście. Prowadzisz sklep z narzędziami? Stwórz portal dla majsterkowicza! Sprzedajesz suplementy diety? Pisz bloga o zdrowym odżywianiu!

Pamiętaj również, że zaangażowanie czytelnika to proces długotrwały, poparty analityką i obserwacją grupy docelowej. Dlatego bądź cierpliwy, śledź trendy i bacznie obserwuj to, co dzieje się u konkurencji. Dzięki temu będziesz w stanie stworzyć treści jeszcze bardziej skuteczne i przyciągające, odpowiadające na potrzeby odbiorców, a jednocześnie dopasowane do sytuacji rynkowej.

Autor: Optima Media

Wróć

Skontaktuj się
Doradzamy bezpłatnie.

Adrian Tureniec
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez firmę Xelibri s.c. w celu przedstawienia oferty.
Google Partner

Agencja Optima Media jest partnerem Google, Certyfikat Google Partners potwierdza najwyższą jakość świadczonych usług z zakresu marketingu internetowego.