Dobór słów kluczowych pod SEO i Adwords

Dobór słów kluczowych pod SEO i Adwords

Jednym z kluczowych elementów w przypadku pozycjonowania strony WWW jest nieustanne dbanie o to, by na bieżąco publikowana na nich treść była faktycznie wartościowa, a także zawierała odpowiednią liczbę tzw. słów kluczowych. Słowa kluczowe to bezpośrednio nawiązujące do tematyki witryny frazy, po których wpisaniu w wyszukiwarce, użytkownik powinien odnaleźć w wynikach naszą stronę WWW. Dobór słów kluczowych jest bardzo ważny zarówno dla działań pozycjonerskich (SEO), jak i dla osiągania profitów związanych z korzystaniem z systemu reklamowego Google Adwords. W jaki sposób dobierać kluczowe frazy tak, by przynosiły wymierne korzyści dla rozwoju firmy?

Czy certyfikat SSL może zaszkodzić

Czy certyfikat SSL może zaszkodzić

Wielu początkujących i przyszłych właścicieli witryn internetowych zastanawia się, jakie elementy powinna zawierać ich strona WWW. Koncentrują się zarówno na treściach, które prezentuje ona swoim użytkownikom, ale i na jej bardziej technicznym aspekcie. Jednym z dodatków, jakie można włączyć na witrynie internetowej, są certyfikaty SSL. Czy są one szkodliwe czy wręcz przeciwnie, przynoszą stronom WWW nieocenione korzyści?

Coraz więcej mody w sieci

Coraz więcej mody w sieci

Coraz więcej Polaków decyduje się na kupowanie odzieży przez Internet. W związku z tym, kolejne marki produkujące ubrania zwiększają nacisk na marketing internetowy, otwierają e sklepy – krótko mówiąc, starają się być bardziej obecne w sieci. Pracownicy firm odzieżowych odpowiedzialni za prowadzenie w nich działań marketingowych, chcąc nadążyć za trendami, powinni poznać znaczenie pojęć takich jak: omnichannel, personalizacja czy customer experience.

Co przeglądamy w internecie

Co przeglądamy w internecie

Zmniejszenie sztywności dopasowań słów kluczowych w AdWords pozwala reklamodawcy na identyfikację zapytań, których nie miał dotąd w konfiguracji. Poznanie tych słów pozwala także na zbadanie preferencji użytkowników Internetu, ich zainteresowań i obaw.

Account manager – o co pytać w trakcie briefingu

Account manager – o co pytać w trakcie briefingu

Pamiętajmy że umiejętność zadawania właściwych pytań jest sztuką, która może przynieść wymierne korzyści nie tylko Account Managerowi, ale także klientowi i jego firmie. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jakie tematy należy poruszyć podczas pierwszej rozmowy z beneficjentem usługi Account Managera.

Cechy idealnego linku

Cechy idealnego linku

Każdy właściciel witryny internetowej, a nawet zwykły użytkownik sieci wie, że tym, czym dla człowieka jest jego nazwisko, dla witryny internetowej jest tzw. link. Jest to adres, za pośrednictwem którego internauta może natychmiast przenieść się na stronę WWW, jaka go interesuje. Obecnie jedną z bardziej docenianych strategii pozycjonowania, jest tzw. link building (z ang. budowanie linków), czyli pozyskiwanie dla naszej witryny odnośników. Działanie to, jest szczególnie pożądane przez Google, którego algorytmy premiują wysokimi pozycjami w rankingach wyszukiwania te witryny, dla których zdobytych zostało wiele dobrych linków. Odnośników do naszej strony WWW nie zawsze musi być dużo,, ale ważne jest by były one wartościowe. Jakie cechy powinny charakteryzować idealny link?

Nastał czas FAKE NEWSÓW, jak sobie z tym radzić?

Nastał czas FAKE NEWSÓW, jak sobie z tym radzić?

Przyszła pora, w której zwykły użytkownik nie wie, czy wiadomość, na którą natrafił jest prawdziwa czy została wymyślona. Gubi się nie tylko czytając polityczne newsy, ale także w tematach związanych z komunikacją poszczególnych firm. W dzisiejszych czasach nie istnieją informacje, których nie można nazwać fake newsami. Powstają więc kolejne narzędzia, mające za zadanie pomóc przeciętnemu odbiorcy odnaleźć się w morzu treści, jakie serwuje nam Internet oraz zweryfikować ich prawdziwość.

Najważniejsza jest treść!

Najważniejsza jest treść!

Teksty zamieszczane na stronach WWW muszą nie tylko być łatwe w odbiorze, ale również spełniać swoje zadanie w postaci przekonywania czytelników do pewnych zachowań. Jakość treści pojawiających się w Internecie bezpośrednio przesądza o tym, jak dany serwis widzą użytkownicy oraz roboty Google.

Jaką agencję reklamową wybrać?

Jaką agencję reklamową wybrać?

Agencje reklamowe to firmy, które zajmują się ogólnie pojętą reklamą i promocją produktów i usług. Na rynku istnieje obecnie wiele rodzajów agencji, specjalizujących się w różnego rodzaju usługach reklamowych, związanych z obecnością Internecie, produkcją grafik, a także doradztwem marketingowym. Jaką agencję wybrać?

Jak działa pozycjonowanie w Google?

Jak działa pozycjonowanie w Google?

Pozycjonowanie w Google warunkowane jest przez zmiany zasad, jakimi kierują się algorytmy wyszukiwarki. Stale są one modyfikowane i właśnie dlatego tak istotne jest bieżące śledzenie kryteriów, na podstawie których klasyfikowane są strony. Znajomość zasad pozwala na odpowiednie dostosowanie firmowych witryn w taki sposób, aby były postrzegane przez Google jako warte wyświetlenia użytkownikom.