Przygotujemy dla Ciebie najlepszą ofertę.

Zaznacz co Cię interesuje:
Zostaw swoje dane:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez firmę Xelibri s.c. w celu przedstawienia oferty.

W jaki sposób urozmaicić treści na naszej stronie?

Aby stworzyć ciekawą treść, trzeba zwrócić uwagę także na jej formę. Nawet najbardziej merytoryczny tekst nie obroni się sam i potrzebuje wsparcia grafiki czy wideo, aby treść mogła przyciągnąć czytelnika i utrzymać jego uwagę na dłużej. Jakie urozmaicenia zastosować, by content był atrakcyjny? Warto połączyć treści edukacyjne i rozrywkowe, by czytelnik nie tylko zdobył informację, ale i kojarzył stronę z czymś ciekawym.

 

Artykuł inaczej, czyli formy prezentowania treści

Treść możemy ubrać w dowolną formę – ograniczeniem jest tylko wyobraźnia autora. Oprócz zwyczajnego artykułu na stronie można zastosować formę e-booka, aby dać odbiorcy możliwość czytania w wersji offline lub audiobooka – książki słuchane są coraz bardziej popularne, dlaczego więc nie pójść z duchem czasu?

Warto także przypominać się czytelnikowi mailowo, dając mu możliwość zapisania się do newslettera, który co kilka dni będzie przesyłał mu informacje o nowych treściach czy wydarzeniach. W przypadku profesjonalnych tekstów warto sięgnąć po tzw. white paper, czyli opracowanie specjalistyczne, które wzbudzi zaufanie czytelnika w kwestii poziomu merytorycznego tekstu.

Film wideo również nie musi być ‘zwyczajny’. Z pomocą przychodzi forma webinarów, czyli internetowe wideo-prezentacje i szkolenia. Z pewnością niebanalnym sposobem na przyciągnięcie uwagi jest również road show – czyli konferencje face to face, bycie z odbiorcami tu i teraz.

Można również pozostać z nimi w kontakcie na odległość. Podcast to genialny sposób na komunikację z odbiorcami, którzy Twoje mini-audycje czy filmiki będą mogli odtworzyć w dowolnym miejscu i czasie.

Interesująca wydaje się być też forma quizu, rebusu czy ankiety, które zachęcają do interakcji, tworząc łańcuch akcja-reakcja, który pomaga lepiej zapamiętać przeczytaną treść albo daje autorowi szansę na uzyskanie informacji zwrotnej od czytelników.

 

Co przed oczami, to w pamięci

Nic tak nie działa na wyobraźnię czytelnika, jak obraz czy dźwięk. Odwraca uwagę od tekstu, który czasem może nużyć, powoduje wzrost zainteresowania stroną. Dlatego każdy artykuł wzbogacony o multimedia wzbudza większą uwagę odbiorcy.

Jaki rodzaj treści obrazkowej czy filmowej zastosować, aby tekst stał się bardziej atrakcyjny? Pierwsze skojarzenia to oczywiście zdjęcia, filmy i prezentacje. Ale to tylko wierzchołek góry możliwości, jakie oferuje nam Internet.

Jeśli zwyczajne zdjęcie wydaje nam się nudne, doskonałym rozwiązaniem może być infografika, która płynnie łączy obraz z treścią. Dzięki takiemu połączeniu tekst zestawiony z obrazkiem staje się wyróżniony i automatycznie czytelnik zwraca na niego większą uwagę –sprawdzi się w sytuacji, kiedy chcemy coś szczególnie podkreślić.

Ciekawą formą graficzną może być także prezentacja wybranego zagadnienia w formie komiksu, który pomoże przekazać ważne informacje w formie lekkiej, łatwej i przyjemnej. Co prawda jest to czasochłonna forma prezentowania treści, jednak na pewno bardzo atrakcyjna i skuteczna.  

A żeby być jeszcze bardziej oryginalnym, można stworzyć także grę on-line. Chociaż to już wyższy „stopień wtajemniczenia” w tworzeniu niebanalnego contentu – ale na pewno warty wysiłku.

Wiedza w formie rozrywki, szczególnie tej zaskakującej i nieoczywistej, zawsze dobrze się sprzedaje i warto o tym pamiętać.

Autor: Optima Media

Wróć

Skontaktuj się
Doradzamy bezpłatnie.

Adrian Tureniec
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez firmę Xelibri s.c. w celu przedstawienia oferty.
Google Partner

Agencja Optima Media jest partnerem Google, Certyfikat Google Partners potwierdza najwyższą jakość świadczonych usług z zakresu marketingu internetowego.